Anglijos mokesčių inspekcija (HMRC): mokesčių patikrinimai ir baudos

Anglijos mokesčių inspekcija (HMRC): mokesčių patikrinimai ir baudos
2018-10-08

Mokesčių patikrinimai yra aktuali tema Jungtinėje Karalystėje. Kiekvienais metais WHITE ACCOUNTANCY komanda lankosi konferencijoje „JK mokesčių tyrimai“. HMRC atstovų renginyje 2016 ir 2017 metais pristatyta statistinė informacija jau tuo metu aiškiai bylojo apie augantį mokesčių patikrinimų skaičių bei vis griežtėjančias baudas pateiktų reikalavimų nesilaikantiems asmenims.

Konferencijoje HMRC pateikė ir pačius svarbiausius pasiekimus:

 • Į biudžetą surinkta £536,8 mlrd. mokesčių, t. y. per £19 mlrd. daugiau nei 2014–2015 metais;
 • £26,6 mlrd. mokesčių surinkta atliekant įvairius mokesčių patikrinimus;
 • £14,9 mlrd. mokesčių laimėta bylinėjantis teisminiuose procesuose;
 • 754 900 žmonių mokesčių kreditą (Tax Credit) atnaujino internetu;
 • Net 89 % mokesčių mokėtojų deklaracijas pridavė laiku;
 • 88 % visų HMRC skambučių atsakoma per pirmas 6 minutes;
 • 2,5 milijono žmonių jau pasinaudojo nauja asmenine mokesčių sistema internetu;
 • iš didžiausių JK verslų buvo išieškoti papildomi 7 mlrd. £ mokesčių.

Ką mes pastebėjome?

WHITE ACCOUNTANCY pastebėjo, jog nuo 2016 metų HMRC mokesčių patikrinimų atvejų pagausėjo. Šie patikrinimai apima mokesčio kredito bei savarankiškai dirbančių asmenų (Self Employed) patikrinimus.

Dėl vis augančio mokesčių patikrinimo skaičiaus HMRC samdo ir rengia vis daugiau tyrėjų. Iš 55 000 HMRC darbuotojų, 25 000 yra aktyvūs būtent tyrimų srityje, kur ir yra vykdomi tiek įmonių, tiek individualių asmenų mokesčių patikrinimai. 2016 finansiniais metais buvo atlikti net 235 000 mokesčių patikrinimai.

Neoficialiais duomenimis HMRC tyrėjai tarpusavyje turi taškų sistemą. Tašką gauna tas, kas pravirkdo klientą. Daugiausiai taškų skiria tam, kas pravirkdo buhalterį. Augantis mokesčių patikrinimų skaičius taip pat leido HMRC sutaupyti daugiau nei £26 milijardus mokesčių į biudžetą.

Sprendimui atlikti mokesčių patikrą įtakos dažnai turi rizikos faktoriai, tokie kaip deklaracijų pataisymai, įvairaus pobūdžio neatitikimai duomenų bazėse, išankstinės deklaracijos bei informacija gauta iš HMRC naudojamų šaltinių. Ir vis dėlto, didžiąją daugumą (83%) mokesčių patikrinimų atsitiktinai parenka HMRC kompiuterinė sistema.

Yra svarbu žinoti pagrindinius šaltinius, iš kurių HMRC gauna reikiamą informaciją apie mokesčių mokėtojus. Iš viso HMRC turi 128 šaltinius, kuriais remiasi darydami sprendimus. Dažniausiai HMRC naudojami šaltiniai yra:

1. Bankai;

2. Nekilnojamojo turto agentūros;

3. Kreditingumo agentūros;

4. Darbo birža (DWP);

5. Žemės registras;

6. Internetas (pvz., Facebook);

7. Laikraščiai;

8. Rinkėjų sąrašai;

9. Skrydžių bendrovių turimi keleivių duomenys;

10. Prekybos duomenys;

11. Draudimo kompanijos;

12. Informacijos apsikeitimas su užsieniu.

Kiekvienam mokesčių mokėtojui UK yra verta nusimanyti ir apie baudas nesilaikantiems numatytų reikalavimų.

Remiantis Jungtinės Karalystės vyriausybės oficialia interneto svetaine (gov.uk), Anglijos mokesčių inspekcija (HMRC) padidino baudos mokesčio procentą asmenims, daugiau nei 12 mėnesių vėluojantiems pristatyti užpildytą mokesčių deklaracijos formą. Todėl yra labai svarbu, jog visi reikiami dokumentai būtų pildomi ir pristatomi laiku.

Svetainėje yra taip pat išskiriamos įvairios baudų pakopos:

 • Pradinė £100 bauda praėjus dienai nuo paskutinės nurodytos datos deklaracijai priduoti;
 • Kasdienė £10 bauda 90 dienų laikotarpiui po 3 mėnesių vėlavimo;
 • Papildoma £300 bauda arba 5% nuo numatyto mokesčių mokėtojo atskaitomumo (liability to tax). Didesnė iš šių baudų yra mokama po 12 mėnesių vėlavimo.

Visgi, yra galimybė išvengti baudų net jeigu reikiami dokumentai nebuvo priduoti laiku. Ši išimtis galioja tada, kai asmuo sugeba pateikti pagrįstą paaiškinimą dėl nesugebėjimo laiku įvykdyti savo kaip mokesčių mokėtojo atsakomybės.

WHITE ACCOUNTANCY dažnai pataria kilus problemai į HMRC kreiptis per mokesčių atstovą, kadangi būtent šie asmenys turi patirties bei žinių finansinėje srityje. Be to, HMRC dažnai neatsako į individualiai pateiktas užklausas.

Gavote pranešimą iš HRMC dėl baudos?

Sužinokite, kaip mes galime Jums padėti.

Sužinoti daugiau

Bet kuris asmuo, tikintis, jog priskirtos baudos (skolos) jam nepriklauso arba yra mažesnės nei nurodyta, turi praeiti procedūrą, kurią gerai išaiškino mokesčių specialistas Lauren Sykes. Šis standartinis procesas prasideda užklausa, skundu arba apeliacija.

Jei HMRC atsakymas į pateiktą pradinį dokumentą (užklausą, skundą arba apeliaciją) yra neigiamas, patariama kreiptis į teismą. UK egzistuoja keturios pagrindinės teismų pakopos:

1. Pirmojo lygio tribunolas (First-tier Tribunal)

2. Aukštesnysis tribunolas (Upper Tribunal)

3. Apeliacinis teismas (Court of Appeal)

4. Aukščiausiasis teismas (Supreme Court)

Yra buvę atvejų, kai asmenys norimą rezultatą pasiekdavo tik jų byloms pasiekus aukštesniųjų pakopų teismus. Štai kodėl verta už savo teises kovoti iki pat galo.

Apeliacijų skaičius auga

Aukščiausiasis mokesčių teismas paskelbė, kad apeliacijų, susijusių su HMRC, skaičius išaugo trečdaliu, palyginti su praeitais metais.

Tai rodo suagresyvėjusią HMRC nuostatą mokesčių mokėtojų atžvilgiu. Dažnais atvejais teisėjai nagrinėja bylas, kurias vartotojas perduoda tiesiogiai, kai neranda būdo susikalbėti su HMRC. Ir neretai HMRC atstovai būna įdėję nepakankamai pastangų, kad išspręstų bylas patys, taip tikėdamiesi, jog vartotojas nebesiskųs toliau.

Tik 3 % aukščiausiojo teismo bylų pirmiausia pasiekė pirmosios pakopos teismą. Net 70% visų bylų atidėta tolesniam sprendimui dėl susidariusio bylų skaičiaus. Advokatai teigia, kad HMRC turėtų būti lankstesnė ir rasti kompromisą, kad išvengtų aukščiausiojo teismo.

HMRC atsakė:
„Mums būtų daug mieliau ginčus spręsti kompromiso būdu, nesant būtinybei kreiptis į teismą, bet mes siekiame laimėti tik reikiamą pagal įstatymą mokėtinų mokesčių sumą. Mes siūlome neutralų ir neformalų ginčų sprendimo būdą pagal jau išbandytą ir labai sėkmingą skundų bei apeliacijų procesą.“

Kovokite už savo teises. Kreipkitės į WHITE ACCOUNTANCY.

Kiekvieno mokesčių mokėtojo indėlis Jungtinei Karalystei yra be galo svarbus. Britų spaudoje dažnai rašoma apie teigiamą Europos Sąjungos piliečių įtaką šalies ekonomikai. Remiantis naujausiais Anglijos mokesčių inspekcijos (HMRC) ir darbo biržos (DWP) duomenimis, imigrantai iš Europos Sąjungos kasmet moka daugiau nei £3 milijardus į UK biudžetą.

WHITE ACCOUNTANCY gali pateikti daugybę pavyzdžių, kuomet klientui pavykdavo įrodyti savo teisingumą, tad visada raginame ir kitus nedvejoti bei kovoti už savo teises. Nesvarbu, su kokio pobūdžio situacija susidūrėte: neužpildėte reikiamų mokesčių deklaracijų laiku, sužinojote apie skolą, kuri Jūsų manymu yra nepagrįstai aukšta arba Jums iškilo kitų problemų finansų srityje - būkite pasiruošę ginti savo teises.

WHITE ACCOUNTANCY specialistai yra pasiryžę padėti Jums žengti šį žingsnį bei nuodugniai išsiaiškinti kiekvieną Jūsų problemos aplinkybę. Mes nusimanome apie HMRC darbo specifiką ir būtent todėl kilus keblumams siūlome Jums kreiptis į mūsų specialistus.


Nemokamas WHITE ACCOUNTANCY atstovo vizitas Jūsų ofise.

WHITE ACCOUNTANCY elektrinis automobilis

Užsisakyti vizitą


Sezoninis pasiūlymas

Loading